Vyhledávání

Nové produkty na prázdniny II

11.07.2015 15:18

Dovolené a prázdniny už jsou v plném proudu a počasí se taky umoudřilo :-).

Pokud zrovna nejste někde u vody, na horách, v kině nebo v hospůdce...tak by vás mohla zajímat další várka nových produktů.

 

Tato malá pumpa vám umožní vytvořit ve vašem projektu vakuum. Například dejte dohromady tuhle pumpičku, trychtýř, balónek, ve špajzu najděte trochu kávy a můžete vytvořit univerzální robotické chapadlo :-). Podívejte se na zajímavá videa u tohoto produktu!

Vacuum Pump - 12V

 

Použití solenoidů v robotice představuje snadnou cestu, jak vytvořit lineární pohyb pro tažení nebo tlačení různých částí, západek nebo spínačů. Možná jste viděli video, kde chlapík pomocí solenoidů nechal psát psací stroj. Tento solenoid je navíc přímo na 5V, tak je použití s Arduinem jednoduché.

Solenoid - 5V (small)

 

PIR snímač pohybu zná asi každý. Tento PIR senzor nahrazuje předchozí verzi a je hlavně vybaven běžnějším konektorem JST. Po přivedení napájení snímač čeká cca 1-2 sekundy a pak odhalí to, co se pohne :-).

PIR Motion Sensor (JST)

 

Je tohle breadboard nebo spíše hračka? Nejspíš představuje obě. Tato prototypovací sada obsahuje 12 malinkých breadboardů, na které je možné si umístit určitou součástku nebo malý obvod, a pak tyto breadboardíky rozmístit po základně jak je potřeba. Pro děti je tohle zajímavý způsob, jak si vytvořit první Arduino aplikaci. Odzkoušeno ;-). 

Tiny Bread Board Kit

 

Mám po šuplíkách za ta léta bastlení spoustu součástek, ale když potřebuju najít konkrétní hodnotu odporu, tak ... znáte to. Proto tahle základní sada typických součástek. Říkal bych tomu třeba krabička "poslední bastlířovy záchrany". No a tu součástku co jsem hledal v šuplíku tak najdu, ale vždycky až už ji nepotřebuju...

20 in 1!Basic components mixed pack

 

Nové Arduino Yun Mini je zmenšenou verzí oblíbeného Arduina Yun. Tato Arduino deska pasuje do breadboardu a tak je vytváření prototypů a bastlení jednodušší. Svojí velikostí je předurčena pro aplikace Internetu věcí (IoT). Do domácí automatizace a všude tam, kde je třeba efektivně posbírat data a hodit je na net. Oproti Arduinu Yun se kromě velikosti liší tak, že nemá konektory pro USB, Ethernet a SD kartu. Tyto periferie se ale dají pořešit externími moduly pasujícími do Arduina Yun Mini, pokud je ale potřeba.

Arduino Yun Mini

Mějte se krásně :-)

Oldřich

 

Zpět

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

www.hwkitchen.com