Vyhledávání

Nové produkty!

18.10.2015 11:34

Arduino robot mBot už je tu! 

Jsem rád, že mohu mBota představit!

mBot je Arduino robot určený především dětem, které s ním mohou formou hry získat praktické zkušenosti s programováním, elektronikou a robotikou.

Robot mBot obsahuje všechny potřebné součásti (některé i náhradní) a je skvěle rozšiřitelný. Robota sestavíte za 10 minut, tak můžete více času věnovat programování a zábavě s ním. Základ robota tvoří deska založená na Arduinu, kterou můžete programovat v prostředí mBlock vycházejícím z populárního Scratche. Scratch určitě znáte, je velmi jednoduchý, názorný a v češtině. V krabici jsou moduly, se kterými může robot sledovat čáru, vyhýbat se překážkám, blikat, svítit, reagovat na světlo, vydávat zvuky. Součástí stavebnice je potřebné nářadí, ale také dálkový ovladač, se kterým můžete robota ovládat (infra). V základu robot obsahuje program, který umožňuje provozovat robota v režimech čára, překážky a dálkové ovládání. Tlačítky můžete měnit rychlost. Tento program je možné kdykoliv jednoduše obnovit z prostředí mBlock. Přibalen je také velký papír s osmičkou, na které může robot sledovat čáru. Robot se dodává ve dvou variantách Bluetooth a 2.4G v závislosti na bezdrátovém připojení. Bluetooth robota je možné ovládat i z aplikace na m obilní telefon (iOS, Android), která funguje hned po sestavení robota. Robot 2.4G je zase vhodnější pro výuku v učebně a komunikace je také odolnější proti rušení. 

Arduino Robot mBot - STEM Educational Robot Kit for Kids / BluetoothArduino Robot mBot - STEM Educational Robot Kit for Kids / 2.4G

Arduino Robot mBot - STEM Educational Robot Kit for Kids Example3

Arduino robot mBot je jednoduše rozšiřitelný o další příslušenství, které umožní realizovat vaše zajímavé projekty.

Představte si třeba, že by jste mohli dát svému robotovi jeho vlastní tvář! Tak přesně tohle vám umožní LED Matrix 8x16 pro robota mBot!

LED Matrix 8x16 for Arduino Robot mBot

Další zajímavé aplikace je možné vytvořit s dodávaným mBot S ervo Packem. S tímto příslušenstvím můžete robota rozhýbat podle libosti.

mBot Servo Pack for Arduino Robot mBot Project1

mBot Bracket Pack slouží zase k vytvoření další konstrukční nástavby k robotu mBot. Příslušenství obsahuje nejpoužívanější konstrukční prvky a spojovací materiál.

mBot Bracket Pack for Arduino Robot mBot

Tento Joystick můžete také snadno připojit k robotu mBot a využít jej například pro vaše ovládání pohybů serv ze Servo Packu nebo pohybu robota.

Me Joystick V1.1

Tak myslím, že toho je dnes dost s čím by se dalo pěkně pohrát a zasoutěžit.

Záleží jen na vás, jak robota se svými dětmi využijete. Můžete hrát fotbal robotů, jezdit mezi kuželkami, sledovat vlastní čáru, učit se programovat a tvořit věci formou hry, nebo dělat co si jen dokážete představit. :-)

Pracujeme také na překladu prostředí mBlock do češtiny!

Bastlení zdar!

Oldřich

Zpět

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

www.hwkitchen.com