Vyhledávání

Krásné vánoční svátky

15.12.2014 20:16

Zdravím všechny bastlíře, vývojáře a Arduino nadšence!

Tento rok oslavila naše firma páté výročí své existence. Nyní na konci roku bych rád shrnul uplynulé období a také vás informoval o tom, co plánujeme do budoucna.

Hlavně díky vám, našim zákazníkům, se podařilo v uplynulém období realizovat naše plány a také se podílet na zajímavých projektech a událostech. 

Díky za to!

V polovině roku 2009 jsme začali jako skupina vývojářů dělat různé HW/SW aplikace. Tento vývoj umožňoval kromě samozřejmě technického vyžití, také uniknout z příliš seriozního vývoje profesionálních produktů. Ti z vás co mají práci a k tomu další práci (hoby) tak ví :-). Věnovali jsme se projektům, kde člověk přesně a bez kompromisu následuje svou vizi, oprostí se od mantinelů tohoto světa a taky si u toho pořádně pohraje :-). A přišlo setkání s open source hardwarem…   

Setkal jsem se za tu dobu se spoustou lidí, které open source hardware a jeho myšlenky jednoznačně uchvátily. Jsem také jedním z nich. Byli ale i takoví, kteří z výšky svých znalostí a zkušeností dokázali tento svět pouze odmítnout. Nevím proč. Říkám jim: „Každý vývojářský profík přece musel nějak začít, než se z něj stal opravdu ostřílený vývojář“. Tehdy před pěti lety mi došlo, jakou sílu s sebou svět open source nese a jak moc mě přitahuje.

V roce 2010 se to hodně točilo kolem našeho prvního produktu GSM Playground, který byl výsledkem pořádného "hraní" se vším kolem využití potenciálu GSM technologie. Určitě ten GSM Shield znáte, nabízí ho už i v Číně...:-).

Mám na to prostě takový názor, že když si člověk u práce dokáže pořádně zablbnout a dovolí si vyzkoušet i něco, co by se v „normální“ práci shodilo ze stolu, často se pak stane, že přijde s něčím opravdu cool!

A to se v případě shieldu GSM Playground podařilo. Cesta k tomu, aby se produkt dostal do sériové výroby a na trh byla trnitá, ale to tak prostě je. V zápalu boje vám to ale naštěstí dojde až zpětně :-). Vzpomínám, jak jsme na prvních kusech kromě všech ostatních součástek ručně pájeli i BGA moduly Telit…rád si vybavuji ty začátky. Nevím, jestli bych zrovna do tohohle šel dnes znovu, ale to nevadí :-). 

Podrobnosti snad někdy v jiném blogu…

Náš GSM Shield byl v roce 2009 prvním řešením svého druhu a nyní ho nabízíme ve verzi s integrovaným GPS přijímačem. Mám velkou radost z vašich různorodých aplikací a toho, jak vaše produkty využívají možnosti shieldu a jak vás to baví :-).

Během toho vývoje hrou bylo jasně vidět, jaká síla je v tom, dovolit si dělat věci po svém, a jak se pak u toho člověk cítí. 

Úžasně!!! :-)

Po zahájení prodeje GSM Shieldu jsme dostávali spoustu dotazů od zákazníků na základní desky Arduino a další hardware. Proto jsem se rozhodl nabízet Arduino produkty oficiálně v České Republice. Od té doby se toho mnoho událo a přidali jsme také zastoupení firem jako Sparkfun, Seeedstudio nebo Ele cfreaks. Tyhle firmy dělají moc dobrou práci a jejich produkty je radost prodávat. Snažíme se nabízet kvalitní open source komponenty a také zajišťovat potřebnou technickou podporu projek. V poslední době trh zaplavuje spousta levného hardwaru z „čínských supermarketů“. V řadě případů se jedná o zajímavé věcičky. Bohužel další distribuce je problematická, protože bychom nedokázali zajistit potřebnou kvalitu.

Během těch pěti let jsme měli možnost podpořit zajímavé projektyzúčastnit se různých akcí a poznat se s některými z vás osobně. Arduino a open source komunita se rozrůstáMoc si toho vážím!

Jak jste možná už zaznamenali, budujeme portál arduino.cz pro všechny Arduino nadšence, bastlíře a umělce. Věřím, že tento portál je a bude přínosem pro celou Arduino a open source komunitu a budeme ho všichni aktivně využívat. Do budoucna tam plánujeme také blog a stránky s prostorem pro vaše Arduino aplikace. V roce 2009 se o Arduinu ještě v Česku moc nevědělo, tak jsme se orientovali spíše do Evropy. Nyní to chci napravit a věnovat se ještě více podpoře české komunity a českých projektů!

Naše eshop stránky jsou bohužel jen v angličtině a měna v EUR. Poskytovatel eshop řešení nám neumožňuje mít přímo i českou verzi a české koruny. Zákazníků z Česka ale stále přibývá, proto začátkem příštího roku budeme měnit poskytovatele eshop řešení a stránky budou i v češtině a v českých korunách. :-)

Všechny objednávky z Česka vyřizujeme stejně v českých korunách, pro přepočet používáme kurz ČNB v den objednání. Viz naše anglicko-české obchodní podmínkyZboží zasíláme Českou poštou, v těchto dnech přecházíme na zasílání přes firmu DPD. Zatím probíhá testovací provoz a vypadá to dobře

Pokud hodláte do Vánoc ještě objednat nějaké to Arduino, tak určitě nepřehlédněte možnost získání dárků k vaší objednávce. Viz banner vlevo. K objednávce nad 133EUR bez DPH (dnes je to 3666Kč) máte možnost získat dárek :-).

Buď

Dvojitou USB nabíječku 3,1A se třemi napájecími kabely

Advanced Dual USB Charger with cables

A nebo

Google Cardboard s NFC tagem

Unofficial Version Google Cardboard v2.0 Assembly Animation

Nezapomeňte uvést do poznámky k objednávce o co konkrétně máte zájem. Pokud neuvedete, budeme vás kontaktovat a stejně si to zjistíme :-).

Pokud jste dočetli až sem a uvedete do objednávky v poznámce kód „Vánoce 2014“, získáváte 

slevu 5 % 

na vaši celou objednávku. Slevu je možné uplatnit i na produkty v akci uvedené na levé straně této stránky. Sleva platí pouze pro platbu dobírkou nebo převodem na účet.

Objednávky, které budeme schopni doručit do Vánoc, přijímáme do půlnoci 21.12. 2014.

Přejeme klidné a radostné prožití vánočních svátků a těšíme se na další open source výzvy v roce 2015 ... a díky za podporu v uplynulém období, moc si jí vážíme!!!

 

Krásné svátky!

Oldřich Horáček

Zpět

Diskusní téma: Krásné vánoční svátky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

© 2015 Všechna práva vyhrazena.

www.hwkitchen.com